Tere, armas lugeja! Mina olen Kadri, Sunday Linen üks asutajatest.

Räägin teile täna meie loo, mille juured peituvad minu suures armastuses sallide vastu. Viin teid rännakule sellele teekonnale, kuidas jõudsin linaste sallide loomise ja toomiseni siinsamas meie koduses Eestis.  

 

SALLIARMASTAJAKS KASVAMINE

Nii palju kui end mäletan, alates teismeeast, mil hakkas kujunema esmane pilt sellest, milline ma olla tahan ja milline on minu stiil, olen armastanud salle. Sall on minu arvates imeline ja maagiline aksessuaar, mille abil on võimalik kiirelt ja lihtsalt luua erinevaid rõivakomplekte. Sall võimaldab anda garderoobile uue ilme ja hooajast lähtuva värskuse, ilma muud garderoobi spetsiaalselt uuendamata. Ka reisil on sall asendamatu, kaunistab, annab sooja, pakub kaitset päikese ja tuule eest. Olen veetnud palju tunde otsides internetist nii stiiliinspiratsiooni, praktilisi nõuandeid ja nippe sallide kandmiseks. Ja iga hetke sellest nautinud, sest sallid ja nende erinevad kandmis- ja stiliseerimisvõimalused on ju nii inspireerivad. Usun, et Sunday linaste sallide kaudu saan ka sinuga, armas lugeja, jagada inspiratsiooni ja armastust selle suurepärase aksessuaari vastu.

 

SALL ON ALATI HEA IDEE

Mul on lugematul hulgal erinevaid salle. Salle armastan kanda läbi aasta, nii suvel, kevadel, sügisel kui talvel. Kui küsite kui palju salle sul siis on, siis jään vastuse võlgu. Aga ühte ma tean – neid on palju. Ja ma kannan neid kõiki, mõnda sagedamini, teisi harvemini. Mõni neist võib jääda oma hetke pikalt ootama, et siis taas jälle lemmikuna mu igapäevagarderoobi tagasi tulla. Teine on kohe esimesest hetkest võtnud sisse kindla ja vankumatu koha, mida “uutele tulijatele” naljalt ei loovuta. 

 

EELISTAN NATURAALSUST

Minu aksessuaarivalikus on erinevast materjalist salle. Lemmikmaterjalideks on kujunenud erinevad naturaalsed materjalid nagu siid, vill ning loomulikult linane. Linane sall võitis mu südame tänu oma unikaalsetele omadustele, iseloomulikule välimusele, pehmusele ja praktilisusele. Siidist salle peaks samuti iga naise (või mehe) garderoobis olema vähemalt üks. Talvel karge pakasega on villane sall asendamatu, hoiab kaela mõnusalt soojas ja lubab nautida talvist pakast ja krõbedamat temperatuuri. Linane sall sobib aga kandmiseks aasta läbi – see reguleerib temperatuuri nii suvel kui talve, pakkudes soojemal ajal jahutust ja hoides jahedamal ajal kehasooja minu lähedal. Linase omadustest saad lugeda lähemalt veel SIIN.

 

linane_sall

LUGUDEGA SALLISAHTEL

Sallisahtli sisul on rääkida erinevaid lugusid, mis on minu jaoks tähendusrikkad. Paljud neist sallidest olen ostnud reisidelt. Armastan väga reisida ja külastada uusi põnevaid paiku. Suveniire ja kujukesi ei too ma reisidelt enam ammu kaasa, küll aga ostan pea igalt reisilt omale mõne salli ja ühe sihtkohta iseloomustava postkaardi. Salli kaela pannes rändan mõtetes alati tagasi sellele reisile, kust see sall minuni jõudis, rännates nii tagasi Balile, Itaaliasse, Hispaaniasse, Sri Lankale, Malaisiasse ja paljudesse teistesse võrratutesse paikadesse üle maailma. Mõned lemmikud on minuni jõudnud taaskasutuspoodidest, teised jälle kohalike kaubamajade valikust, erinevate Eesti disainerite pakutava hulgast disainilaatadelt ning mõned saadud hoopis päranduseks vanaemalt ja kingituseks ämmalt.

 

linane_Sall

 

Sall suurepärane kingitus. Mulle on kingitud palju salle ja kingin neid meeleldi ka ise. Igal neist on oma lugu ja salli kaela pannes meenuvad ilusad hetked ning kallis inimene, kes selle salli mulle mõeldes valis. Sünnipäevakingituseks, emadepäevakingituseks, jõulukingituseks, tänukingituseks, lihtsalt niisama kingituseks ja sageli ka kingituseks iseendale. Sall on väärikas ja tänuväärne kingitus.

kingiideed_naistele_kingiideenaisele_kingiideesobrannale

 

TEEKONNA ALGUS

Mõned aastad tagasi, teise lapsega koduseks jäädes, teadsin, et minu töine teekond rahvusvahelises ettevõttes tõenäoliselt enam ei jätku nii nagu enne. Tundsin vajadust leida uus ja loominguline väljund. Juba töö kõrvalt alustasime e-poega www.seinastseina.ee arendades erinevaid sõnumitega tooteid inspireerimaks inimesi ja kaunistamaks kodusid emakeelsete sõnumitega. Paberil sõnumitest said sõnumitega tekstiilitooted – padjad, põlled, kotid ning valik täienes erinevate toodete nagu Sunday puuvillased rätikud ja pleedid ning keskkonnasõbralike WOUF aksessuaaride näol.

 

kingiideed_naistele_kingiideenaisele_kosmeetikakott

Ühel pimedal talveõhtul tabas mind äkki mõte, aga miks mitte teha veel midagi, mida ma tõeliselt armastan?

Öeldakse ju, et tee, mida armastad ja sa ei pea enam päevagi elus tööl käima. Mõte liikus edasi erinevaid radu ja tabasin end äratundmiselt, et ma ju armastan salle, siiralt ja südamest. Ja nii algaski Sunday Linen linaste sallide teekond.

 

 

linane_sall_ringsall_rõngassall

Peale pikka arendus- ja testperioodi õnnestus leida ja valida välja sobiv materjal, panna paika värvivalik ning leida tublid õmblejad, kes Tallinnas õmblevad salle, mida nüüd sinuga jagada saan. Sunday Linen rõngassallid on 100% linased ning saadaval 6 värvitoonis. Värvid on inspireeritud skandinaaviast, olles peaasjalikult pehmed, neutraalsed ja universaalsed; sekka ka mõned hooajaliselt värvikamad mudelid.

Värvide valikul lähtusime põhimõttest, et need oleksid kantavad hoolimata soost ja vanusest. Värvivalikut plaanime igal hooajal ka laiendada võttes klientide eelistusi ja tagasisidet ning trende. Kindlasti ei ole me kiirmoega kaasas jooksjad, pigem hindame ajatust ja jätkusuutlikkust keskendudes kvaliteetsele materjalile ning funktsionaalsele lõpptulemusele. Oleme teekonna alguses ja põnevil, mis ootab järgmise kurvi või tõusu taga, ja kuhu see tee edasi viib.

linane_sall

linane_sall

Loodan, et minu lugu inspireerib sind valima salle südamega, lubama omale killukese naturaalset linast luksust igal hooajal, kinkima salle tähtpäevadeks ja kallitele inimestele, et luua läbi selle uusi lugusid ja ilusaid mälestusi.

 

Sunday sallid on inspireeritud armastusest, selles võid sa kindel olla. Sall on kui pehme kallistus ümber su kaela, iga päev.

 

Mina armastan salle! Loodan, et sina ka!